FAQ

Najczęściej zadawane pytania

FAQ

Co otrzymuje klient, który zamówi spacer 3D?

Klient otrzymuje wirtualny spacer 3D po wnętrzu obiektu i może go umieścić w ogłoszeniu sprzedaży lub najmu nieruchomości. Rozwiązanie dedykowane jest także właścicielom obiektów komercyjnych – wirtualny spacer pozwoli Ci znaleźć odpowiedź jak zaprezentować Twoją firmę i umieścić swoją ofertę w wizytówce Google. Skanowanie powierzchni pozwoli stworzyć plan obiektu jednokondygnacyjnego i wielokondygnacyjnego wraz z wymiarowaniem – jest to usługa dodatkowa.

Czy klient staje się właścicielem spaceru wirtualnego?

Klient nie staje się właścicielem spaceru – pozostaje nim firma Matterport, która utrzymuje zrealizowany projekt na swoim serwerze.

W jaki sposób zostaje przekazany wirtualny spacer 3D ?

Przekazanie gotowego spaceru 3D odbywa się poprzez przesłanie linku do projektu. Wizualizacja 3D osadzona jest na serwerze firmy Matterport. Nie ma możliwości zgrania spaceru 3D Google na żaden nośnik danych. Spacer jest zawsze odtwarzany z linku zewnętrznego, do którego dostęp ma zlecający.

Jak długo można wykorzystywać spacer wirtualny ?

Spacer 3D może być odtwarzany w kolejnych latach, jednakże wiąże się to z corocznym opłacaniem abonamentu na utrzymanie gotowej wizualizacji 3D. Firma Matterport daje możliwość utrzymania spaceru przez maksymalnie 10 lat, umożliwiając Ci skuteczną reklamę firmy w Internecie.

W jakie dni wykonujemy spacery wirtualne?

Mając na uwadze Twój komfort, filmy reklamowe dla firm i osób prywatnych realizujemy siedem dni w tygodniu.

Jaki jest obszar naszej działalności?

Działamy przede wszystkim na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego, jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, jesteśmy otwarci na realizację projektów na terenie całego kraju, po wcześniejszym ustaleniu warunków współpracy.

Jak wygląda proces skanowania wnętrza?

Do skanowania wnętrz wykorzystujemy profesjonalny sprzęt – proces przygotowywania panoramy sferycznej 360 wnętrza realizowany jest przez nowoczesną kamerę Matterport PRO2.  Operator kamery, stawia ją w skanowanym pomieszczeniu co 1-1,5m. W każdym nowym punkcie, którym zostaje ona postawiona, wykonuje obrót 360stopni, tworząc w ten sposób model 3D. Operator musi dokładnie zeskanować całą przestrzeń metr po metrze, by uzyskać zadowalające rezultaty.

Ile trwa proces skanowania pomieszczeń?

Czas wykonania zdjęć warunkowany jest trzema kryteriami: powierzchnią do sfotografowania, skomplikowaniem skanowanych wnętrz oraz odpowiednim wcześniejszym przygotowaniem pomieszczeń. Możemy założyć poniższe przedziały czasowe: dla powierzchni do 40mkw (30min-1h), dla powierzchni do 40-100mkw ( 1-1,5h ), dla powierzchni 100-200mkw ( 2-3h ) i dla powierzchni 200-400mkw ( 3-4h ).

Czy jest możliwość stworzenia planu budynku?

Technologia Matterport umożliwia wygenerowanie planu budynku, w którym został zrealizowany wirtualny spacer. Istnieje możliwość stworzenia planu mieszkania, domu, piętra lub całego bloku. Gotowy plan uwzględnia rozmieszczenie pomieszczeń oraz ich wymiary. Jest to usługa płatna dodatkowo.

Dlaczego technologia Matterport?

Technologia Matterport to obecnie najbardziej nowoczesna i zaawansowana technologia dostępna na rynku spacerów 3D. Jest to jedyne urządzenie, które pozwala na precyzyjne, oraz realistyczne pokazanie pomieszczeń i budynków wraz z ich otoczeniem. Autentyczność spaceru pozwoli Ci na profesjonalne przedstawienie firmy i spowoduje realny wzrost liczby klientów, jednocześnie podnosząc wartość postrzegania Twojej oferty. Kamera Matterport PRO 2 to jedyne urządzenie na świecie, które pozwala na stworzenie planu budynku wraz z opomiarowaniem. to również jedyna dostępna na rynku technologia, która pozwala na stworzenie planu budynków wraz z opomiarowaniem.

 

 

 

Jak zamówić usługę wirtualnego spaceru?

Jesteś zainteresowany profesjonalną panoramą 360 Google? Zamów proponowaną usługę, korzystając z gotowego formularza kontaktowego, dostępnego na stronie internetowej, napisz maila albo zadzwoń! Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Kontakt.

Jaki jest czas oczekiwania na gotowy projekt?

Wirtualny spacer realizujemy maksymalnie szybko! Po wykonaniu zdjęć przez operatora potrzebujemy 24-48 godzin po to, by opracować i dostarczyć Ci gotowy spacer 3D. Dokładny termin określamy podczas skanowania wnętrza.

Dostępne formy płatności za usługę?

Rozliczenie za usługę możliwe jest na dwa sposoby – możesz zapłacić gotówką, podczas realizacji zdjęć przez operatora lub zdecydować się na płatność w formie przelewu. Wybierając drugą opcję obowiązuje Cię trzydniowy termin płatności. Fakturę otrzymasz drogą mailową.

Jak odpowiednio przygotować wnętrze do skanowania 3D?

Profesjonalna wizualizacja 3D wymaga odpowiedniego przygotowania. Zrób to zgodnie z naszymi zaleceniami – zadbaj o czystość wnętrza, usuń prywatne przedmioty, które nie podlegają prezentacji i osłabiają wizerunek wnętrza, schowaj zbędne dodatki i estetycznie pościel łóżka. Pamiętaj, że w pomieszczeniach nie mogą przebywać zwierzęta.

Czy wystawiamy fakturę VAT?

Ceny podane na stronie są kwotami netto. Na prośbę klienta wystawiamy faktury vat 23%.

Czy można skanować wnętrza w pochmurne dni?

Projekty mogą być realizowane w pochmurne dni oraz wieczorami. Kamera posiada technologię HDR, która dostosowuje aparat do zmian światła i dzięki temu może nagrywać zarówno jasne jak i ciemne wnętrza. Wykorzystując istniejące oświetlenie, stworzymy spacer równie dobry jakościowo, jak ten realizowany w słoneczny dzień, a prezentacja firmy będzie naprawdę efektowna!

Znaczniki Mattertag – co to jest i kiedy stosujemy?

Znaczniki Mattertag to ustalone ze zleceniodawcą punkty w wirtualnym spacerze 3D. Są konieczne, by przygotować profesjonalną panoramę 3D. W momencie, kiedy najedziemy na konkretny punkt myszką komputera, lub klikniemy palcem w przypadku telefonu to wyświetlą się zawarte tam informacje. Te informacje mogą mieć formę tekstu, zdjęcia lub filmu video osadzonego na jednym z popularnych portali.

.

Jak otworzyć wirtualny spacer 3D?

Przygotowany model 3D możesz otworzyć, korzystając z popularnych przeglądarek w Twoim komputerze – Chrome, Firefox, Safari lub Internet Explorer. Chcesz korzystać z wizualizacji 3D na urządzeniach mobilnych? Wykorzystaj Safari na iOS i Chrome – na Androidzie. Pamiętaj, że ładowanie na urządzeniach mobilnych trwa zwykle nieco dłużej. W przypadku problemów, zaktualizuj przeglądarkę.

.

Jak umieścić wirtualny spacer na stronie www?

Chcesz umieścić spacer Google 3D na stronie www swojej firmy? Skopiuj otrzymany od nas kod HTML. Czynność ta jest niemal identyczna, jak dodawanie i osadzanie filmów w serwisie typu Vimeo lub YouTube.

.

Czy technologia Matterport pozwala na realizowanie projektów na zewnątrz?

Takmusisz jednak pamiętać, że firma Matterport nie udziela gwarancji i wsparcia na projekty zewnętrzne, gdyż wykorzystywane technologie przeznaczone są głównie dla przestrzeni wewnętrznych.

.

Czy jest różnica między tradycyjną wirtualną wycieczką, a spacerami w technologii Matterport?

Tradycyjna wycieczka wirtualna to panoramiczne połączenie zdjęć cyfrowych, które nie pozwalają na poruszanie się w wirtualnej przestrzeni, a jedyne oglądanie wizualizacji 3D wyłącznie z kilku punktów. Technologia Matterport pozwala na wirtualne zwiedzanie w pełnej rzeczywistości. Umożliwia także oglądanie przestrzeni z kilkuset punktów, które płynnie ze sobą współpracują tworząc wirtualny model 3D. Technologia udostępnia również funkcję PLAY, czyli program automatycznie przeprowadza nas przez cały projekt, pomieszczenie po pomieszczeniu. Użytkownik ma również możliwość mierzenia pomieszczeń.

.

Czy można wygenerować zdjęcia ze spaceru?

Technologia Matterport umożliwia generowanie ze spaceru 3D zdjęć w bardzo wysokiej jakości. Zdjęcia te mogą być swobodnie używane w ogłoszeniach sprzedaży i wynajmu mieszkań. Zdjęcia dostarczamy w rozdzielczości 4K lub 2K, tak aby mieć możliwość osadzenia ich w portalach ogłoszeniowych.

.

Jakie są korzyści z umieszczenia spaceru w Google Street View?

Dzięki dołączeniu spaceru 3D do wizytówki google, zwiększa się ranking widoczności w wynikach wyszukiwania, a Ty jeszcze skuteczniej prezentujesz swoją firmę. Co więcej – wzrasta także ilość wyświetleń strony internetowej, a co za tym idzie zwiększa liczbę klientów w biznesie.

Jak wstawić spacer na Facebooka?

Aby spacer był widoczny na Facebooku, należy umieścić link modelu 3D w treści ogłoszenia.

Czy jest możliwość monitorowania statystyk wyświetleń w Google Analitycs?

Tak, jest możliwość monitorowania statystyk wyświetleń wirtualnego spaceru. Aby mieć pełny wgląd do ilości wyświetleń wirtualnego spaceru, niezbędne jest założenie konta w Google Analitics.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Jesteśmy dla Ciebie!

Jeśli odpowiedź na nurtujące Cię pytanie nie pojawiła się pośród najczęściej zadawanych, skontaktuj się bezpośrednio z nami. Pozostajemy do Twojej dyspozycji – wybierz preferowaną formę kontaktu i dowiedz się więcej o wirtualnym spacerze nie tylko po domu!